تبلیغات
جدیدترین و برترین مقالات و مطالب پزشکی روز - پزشک آسیا
 
pezeshk.asia پزشک آسیا
مقالات - سلامتی - بهداشت
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نگار شکوهی
موضوعات
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کثیف شدن گوشی از عوامل سوختن سیم‌کارت

عمر مفید سیم‌كارت‌ها به اندازه بسیاری به میزان مصرف، مكالمه و ارسال پیامك و به‌طور كلی نحوه نگهداری از آن بستگی دارد.

 سیم‌کارت یک کالای مصرفی و دارای عمر معینی است اما این که چرا برخی سیم‌کارت‌ها می سوزند و برخی دیگر دیرتر به این مشكل دچار میشوند، به میزان استفاده از سیم‌کارت بستگی دارد.

همچنین تعداد ارسال پیامک در سوختن سیم‌کارت موثر است و مشترکانی که زیاد پیامک ارسال می‌کنند، سیم‌کارتشان زودتر می‌سوزد زیرا هرچه بیش‌تر از سیم‌کارت استفاده شود، طول عمر آن کم‌تر می‌شود.

برخی سوختن سیم‌كارت را صدمه دیدن فیزیكی سیم‌كارت می‌دانند ولی تعدادی از مشتركان سوختن سیم‌كارت را قطع سیم‌كارت می‌دانند، درصورتی كه این دو مقوله جداست و سیم‌كارت وقتی می‌سوزد كه فیزیك سیم‌كارت صدمه دیده و باید به دفاتر بخش خصوصی مراجعه و نسبت به تعویض سیم‌كارت اقدام كنند تا این مشكل حل شود.

اما مشتركی كه سیم‌كارتش سوخته و درواقع عمر مفید آن به پایان رسیده می‌تواند با در دست داشتن كارت شناسایی به دفاتر مراجعه كرده و سیم‌كارت جدیدش را به صورت رایگان دریافت كند و رایگان بودن به شرطی است كه سیم‌كارت به دلیل قدیمی بودن سوخته باشد و مواردی مثل غیر استاندارد بودن گوشی یا از این قبیل نباشد.

به گفته كارشناسان، غیراستاندارد بودن گوشی از جمله مهم‌ترین موارد سوختن سیم‌کارت محسوب می‌شود، هر گوشی غیراستاندارد سیم‌کارت را متاثر خواهد کرد؛ زیرا پایه‌ها غیراستاندارد است و ولتاژها به میزان کمتر و یا بیش‌تر به سیم‌کارت وارد می‌شود. اما کثیف شدن گوشی نیز عامل دیگر سوختن سیم‌کارت است، ورود ذراتی از نقطه‌ای که باتری شارژ و یا گوشی به رایانه وصل می‌شود یا گذاشتن نامناسب سیم‌کارت در گوشی به این دلیل كه اجازه می‌دهد ولتاژها به جایی که نباید وارد شود، موجب سوختن آن می‌شود.

اگر فرض را بر آن بگذاریم كه روزانه به طور متوسط یك دستگاه تلفن همراه 10 بار روشن و خاموش یا دوباره در شبكه ثبت شود، در سال در حدود سه تا چهار هزار بار این تجدید ثبت در شبكه انجام‌ می‌گیرد كه با در نظر گرفتن این تعداد، عمر مفید سیم‌كارت بیش از 10 سال طول می‌كشد.

 

نوع مطلب : دانش، 
برچسب ها : گوشی، سیم‌کارت، سوختن سیم‌کارت،