تبلیغات
جدیدترین و برترین مقالات و مطالب پزشکی روز - پزشک آسیا
 
pezeshk.asia پزشک آسیا
مقالات - سلامتی - بهداشت
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نگار شکوهی
موضوعات
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

با وجود این ابزار شما می توانید از وقوع حمله قلبی با خبر شوید؟!

 

این ابزار در قسمت بالایی سمت چپ قفسه سینه قرار داده می شود. علاوه بر این، این ابزار دارای یک بخش خارجی شبیه پیجر ( هشدار دهنده ) است که هشدار از آن ساطع می کند . 
  
دانشمندان ابزار پزشکی کاشتنی طراحی کرده اند که با استفاده از امواج ارتعاشی و صوتی به کاربران نسبت به بروز حمله قلبی هشدار می دهد.

این دستگاه که وجه تمایزش شیوه های هشدار آن است، هم اکنون تحت آزمایش های بالینی قرار دارد .

در حال حاضر هشدارهای ارتعاشی در اتاق عمل ، 'آی.سی.یو' و یا اورژانس برای آگاه سازی کارکنان پزشکی استفاده می شود ولی محور تحقیقات جدید براین تمرکز دارد که این ابزارها خود به عنوان 'نظاره گر ' بیماران را تحت مراقبت داشته باشند .

'مری کارول دی' یکی از محققان در این مورد گفت : هشدار ارتعاشی که توسط این ابزار کاشتنی جدید ارایه می شود دو مزیت عمده دارد. اولین مزیت آن است که این ابزار کاشتنی را نمی توان مانند یک ابزار قابل حمل کنار گذاشت. دیگر آن که هشدار ارتعاشی که از این ابزار کاشتنی ساطع می شود بیشتر از یک هشدار شنوایی حس می شود از این رو بیمارانی که برای مثال لباس کلفتی پوشیده و یا این که کاهش شنوایی داشته و یا در یک محیط پر سر و صدا باشند، قادر به احساس این هشدارهای ارتعاشی هستند .

این ابزار در دو سطح هشدار اضطراری را به بیمار ارایه می دهد. در سطح اول هشدار با زنگ بالا است که نشان می دهد بیمار با احتمال یک حمله قلبی روبرو است و باید با اورژانس تماس گرفت و سطح دیگر هشدار با زنگ پایین است که شرایطی را نشان می دهد که لازم است بیمار ظرف 48 ساعت با پزشک تماس بگیرد.

 این هشدارها توسط یک ابزار پزشکی کاشتنی ارایه می شود . این ابزار به اندازه یک پیس میکر (دستگاهی که در قلب قرار می گیرد ) است . این ابزار در قسمت بالایی سمت چپ قفسه سینه قرار داده می شود. علاوه بر این، این ابزار دارای یک بخش خارجی شبیه پیجر ( هشدار دهنده ) است که هشدار از آن ساطع می کند . در این بخش یک چراغ هشدار قرمز و یا زرد روشن و خاموش می شود.

 

به نوشته ایرنا،با وجود ارایه این ابزار ولی به تحقیقات و مطالعات شبیه سازی شده بیشتری برای اصلاح و تایید تعاملات جدید میان بیمار و این سامانه نیاز است .

 

 

 

نوع مطلب : قلب و عروق، 
برچسب ها : قلب، حمله قلبی، وقوع حمله قلبی،